Miasto Chrzanów Miejska Biblioteka Publiczna w Chrzanowie Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Chrzanowie Muzeum w Chrzanowie
Newsletter
Chcesz otrzymywać informacje o nadchodzących wydarzeniach prosto na Twoją skrzynkę e-mail?
Zapisz się do naszego newslettera
KATEGORIA
Dla dzieci
Dla młodzieży
Dla seniorów
Edukacja
Festiwale
Film
Gry / turnieje
Koncerty
Konkursy
Obchody
Prezentacje
Rozrywka
Spotkania
Teatr
Warsztaty
Wycieczki
Wykłady / prelekcje
Wystawy

Wykaz relacji

RSS

„Galeria podwórkowa”. Promocja miasta Chrzanów poprzez współczesne sztuki wizualne


2014-03-21

18 marca br. w „Domu Urbańczyka” miała miejsce kolejna odsłona „Galerii podwórkowej”, projektu organizowanego przez Muzeum w Chrzanowie i Miejską Bibliotekę Publiczną w Chrzanowie.Gośćmi specjalnymi spotkania był Asp. sztab. Robert Matyasik rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Chrzanowie oraz krakowska artystka Joanna Róg-Ociepka. Uczestnicy zajęć dowiedzieli się od Asp. sztab. R. Matyasika,  jakie są konsekwencje prawne związane z naruszaniem mienia lub z popełnionym aktem wandalizmu. Jak się okazuje, kary mogą sięgać zarówno wysokich kwot finansowych jak i kilku lat pozbawienia wolności.
W kolejnej części spotkania artystka J. Róg-Ociepka zaprezentowała pokrótce historię muralu, poczynając od naskalnego malarstwa prehistorycznego, kończąc na dzisiejszych czasach.  Finałem zajęć było stworzenie przez uczniów projektów muralu. Podzieleni na dwie grupy uczestnicy nie mieli łatwego zadania, zważywszy iż miał to być w założeniu projekt dobrze zakomponowany i zawierający treści promujące nasze miasto. Jednak w miarę kolejnych etapów pracy ambicje młodych projektantów rosły, zatem efekt końcowy był bardzo ciekawy.

 

Zachęcamy do udziału w kolejnych spotkaniach „Galerii podwórkowej”!

 

GALERIA  Powrót