Miasto Chrzanów Miejska Biblioteka Publiczna w Chrzanowie Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Chrzanowie Muzeum w Chrzanowie
Newsletter
Chcesz otrzymywać informacje o nadchodzących wydarzeniach prosto na Twoją skrzynkę e-mail?
Zapisz się do naszego newslettera
KATEGORIA
Dla dzieci
Dla młodzieży
Dla seniorów
Edukacja
Festiwale
Film
Gry / turnieje
Koncerty
Konkursy
Obchody
Prezentacje
Rozrywka
Spotkania
Teatr
Warsztaty
Wycieczki
Wykłady / prelekcje
Wystawy

Wykaz relacji

RSS

„Galeria Podwórkowa”. Promocja miasta Chrzanów poprzez współczesne sztuki wizualne


2014-02-12

W dniu 21 stycznia br. odbyło się dodatkowe spotkanie w ramach projektu organizowanego przez chrzanowskie muzeum: „Galeria Podwórkowa” Promocja miasta Chrzanów poprzez współczesne sztuki wizualne, które miało miejsce w Publicznym Gimnazjum nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. ks. prof. J. Tischnera w Chrzanowie.          Spotkanie miało charakter teoretyczno-warsztatowy. Wstęp stanowiła prezentacja poprowadzona przez Annę Cieplińską, z chrzanowskiego muzeum  „Mural”.  Omówione zostały przykładowe murale z terenu Polski, jako całościowe projekty realizowane przez artystów plastyków. Było to nawiązanie do poprzedniego spotkania, gdzie mowa była o estetyce miasta i jej naruszaniu przez różne akty wandalizmu, w tym graffiti.

 

 

          Po krótkim wstępie rozpoczęła się część warsztatowa, poprowadzona przez dr Krzysztofa Gronia. Uczestnicy spotkania zapoznani zostali z problematyką projektowania opakowań. Następnie grupa miała za zadanie wykonanie projektów opakowań na jabłka. Każdy z uczestników otrzymał jedynie karton, nożyczki i linijkę i tym to minimalistycznym zestawem narzędzi i materiałów uczniowie musieli zrealizować zadanie. Każdy z uczniów wykonał niezwykle pomysłowe opakowanie na trzy otrzymane wcześniej owoce. Następnie każdy z początkujących projektantów miał za zadanie przespacerować się po klasie z owocami zapakowanymi do wykonanego przez siebie opakowania. Finał okazał się zaskakujący, ponieważ każde opakowanie przeszło próbę pozytywnie.

 

          Warsztaty nauczyły uczestników myślenia o projekcie jako realizacji estetycznej ale też i funkcjonalnej, służącej określonemu celowi. Przygotowały też podłoże teoretyczne do dalszych spotkań w ramach projektu „Galerii Podwórkowej”, polegających na wykonaniu artystycznego muralu promującego Chrzanów.

 

Więcej na http://www.muzeum.chrzanow.pl/ oraz na blogu „Oswoić design” http://galeriapodworkowa.wordpress.com/

 

 

Koordynatorzy projektu: Anna Cieplińska, dr Krzysztof Groń

 

tekst: Anna Cieplińska

 

 

GALERIA  
Powrót