Miasto Chrzanów Miejska Biblioteka Publiczna w Chrzanowie Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Chrzanowie Muzeum w Chrzanowie
Newsletter
Chcesz otrzymywać informacje o nadchodzących wydarzeniach prosto na Twoją skrzynkę e-mail?
Zapisz się do naszego newslettera
KATEGORIA
Dla dzieci
Dla młodzieży
Dla seniorów
Edukacja
Festiwale
Film
Gry / turnieje
Koncerty
Konkursy
Obchody
Prezentacje
Rozrywka
Spotkania
Teatr
Warsztaty
Wycieczki
Wykłady / prelekcje
Wystawy

Wykaz relacji

RSS

Z MOKSiR-em powitali Nowy Rok


2014-01-03

W muzyczną podróż po najpiękniejszych ariach operetkowych i przebojach musicalowych wybrali się goście Gali Sylwestrowej organizowanej w sali teatralnej MOKSiR. Zagrała dla nich Orkiestra Kameralna Filharmonii w Ivano-Frankivsku - Quatro Corde.W muzyczną podróż po najpiękniejszych ariach operetkowych i przebojach musicalowych wybrali się goście Gali Sylwestrowej organizowanej w sali teatralnej MOKSiR. Zagrała dla nich Orkiestra Kameralna Filharmonii w Ivano-Frankivsku - Quatro Corde.

 


Na takie pożegnanie 2013 roku zdecydowało się blisko 300 osób. Niektórzy z gości byli na gali już kolejny rok  z rzędu, inni postanowili nieco inaczej niż zazwyczaj powitać Nowy Rok. Zanim rozpoczął się koncert chętni mogli zjeść wykwintną kolację w galerii „Na Piętrze”. Potem nadszedł czas na muzykę. W taki sposób stary rok żegnał  m.in. burmistrz miasta Ryszard Kosowski wraz z małżonką. – Cieszę się, że stworzyliśmy mieszkańcom alternatywę spędzania ostatniego wieczoru w roku.  Jak widać po frekwencji chętnych nie brakuje – mówił burmistrz Chrzanowa. Muzycy z Ukrainy zagrali dla widzów nie tylko znane utwory operetkowe, ale także klasykę straussowską. Starali się zabierać słuchaczy w różne rejony świata. Były więc utwory kojarzone z Austrią, Argentyną czy Kaukazem jak choćby słynny „Taniec z szablami”. W przerwie blisko trzygodzinnego koncertu goście mogli liczyć na słodkie niespodzianki i wziąć udział w losowaniu nagród. Szczęśliwcy otrzymali bilety do klubu fitness a nawet obraz. Koncert zakończył się tradycyjną lampką szampana i pokazem sztucznych ogni na Placu Tysiąclecia.

 

 

W innym klimacie bawili się goście sylwestra organizowanego przez restauracje Del Paso i MOKSiR w sali balowej „Sokół”. Tu panowały gorące meksykańskie rytmy i taka kuchnia. W rolę wodzireja wcielił się Wenezuelczyk Samuel Felipe Rodriguez. Uczył gości tańców latynoamerykańskich i zachęcał do zabawy. – Na szczęście Polacy potrafią się dobrze bawić, także w gorących klimatach – przyznał.  Dla gości grał zespół „Puls”.
O północy tradycyjnie nad Chrzanowem rozbłysły sztuczne ognie. MOKSiR przygotował największy w mieście pokaz fajerwerków. Na plac Tysiąclecia przyszło około tysiąca osób, by wspólnie powitać Nowy Rok. Zebrani odliczali minuty do północy, a potem rozpoczął się kilkuminutowy pokaz.

 

GALERIA  

 

SOLPowrót