Miasto Chrzanów Miejska Biblioteka Publiczna w Chrzanowie Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Chrzanowie Muzeum w Chrzanowie
Newsletter
Chcesz otrzymywać informacje o nadchodzących wydarzeniach prosto na Twoją skrzynkę e-mail?
Zapisz się do naszego newslettera
KATEGORIA
Dla dzieci
Dla młodzieży
Dla seniorów
Edukacja
Festiwale
Film
Gry / turnieje
Koncerty
Konkursy
Obchody
Prezentacje
Rozrywka
Spotkania
Teatr
Warsztaty
Wycieczki
Wykłady / prelekcje
Wystawy

Wykaz relacji

RSS

Lwowski koncert w Starej Kotłowni


2013-12-04

Piosenką „Jest takie miasto, co zwie się Lwów”  rozpoczął się koncert w Starej Kotłowni 30 listopada. Utwór zaśpiewał duet - Natalia Starczynowska i Krzysztof Piegzik, finaliści tegorocznego Festiwalu Piosenki Lwowskiej w Krakowie.Nasi laureaci i finaliści postanowili, już po raz drugi, zaprezentować nagrodzone piosenki chrzanowskiej publiczności, która jak zwykle licznie dopisała, wypełniając MOKSiR-owski klub w andrzejkowy wieczór po brzegi i nagradzając wszystkich uczestników koncertu gorącymi brawami.

 

Wśród finalistów festiwalu znalazła się ubiegłoroczna laureatka wyróżnienia Małgorzata Piegzik, która zaprezentowała dwa utwory: „Na Wysokim Zamku” oraz „Walczyk lwowski”. W tym roku zadebiutowała Magdalena Jastrzębska, z zawodu fotograf, której pasją od zawsze była muzyka. Przeszła do finału i w jej wykonaniu można było usłyszeć żartobliwy utwór przedwojenny o tramwaju lwowskim. „Lwowski trambal”. Kolejny uczestnik koncertu Paweł Paprocki – wielokrotny laureat trzecich i drugich miejsc, w tym roku wyróżniony, zaśpiewał dwie piosenki: „Chodźmy do Stryjskiego Parku” oraz „Wiosna we Lwowie” – autorstwa Wiktora Budzyńskiego.  Laureat drugiego miejsca, który co roku przywozi z Krakowa coraz to wyższe nagrody, ulubieniec krakowskiej sceny – Nikodem Łabuz wykonał z wielka ekspresją dwa utwory: „Taksówkarz lwowski” i „Łyk lwowskiego powietrza”.

 

W tym roku aż trzy osoby z „Impresji” zostały nagrodzone pierwszymi miejscami. Jako pierwszy zaprezentował się Dominik Kuśnierczyk, ubiegłoroczny laureat wyróżnienia, który w tym roku wprowadził w zachwyt jurorów festiwalu, otrzymując pierwsze miejsce za utwory „Śliczna Gwiazdo” – Jerzego Mąsiora i Aleksandra Porzucka oraz „Wierne Madonny” Jerzego Michotka. Potem Katarzyna Tyborowska, również ulubienica krakowskiej publiczności, która  w tym roku otrzymała pierwsze miejsce, zaśpiewała  z kobiecym urokiem i wdziękiem „Lwowskie tango” i „Pieśń o Lwowie”. Następnie Dominika Pater – laureatka pierwszego miejsca ex aequo i wielokrotna zwyciężczyni festiwalu, w tym dwukrotnie pierwszego miejsca i  nagrody Jerzego Michotka,  zaśpiewała  w porywającym stylu „Lwowskie gwiazdy” i „Sen o Lwowie” – z repertuaru Włady Majewskiej.

 

Wszystkim wykonawcom akompaniowała Irena Paprocka, także wielokrotna laureatka wyróżnień i głównych nagród na tym festiwalu, a ponadto prowadząca w MOKSiR grupy wokalne „Impresja” i „Fantazja”.


Koncert zakończył wielki finał w wykonaniu wszystkich uczestników „Impresji”, którzy zaśpiewali wspólnie piosenkę „Ten drogi Lwów”. Solo wykonała Magdalena Jastrzębska.


Potem były długie i rzęsiste brawa, życzenia dalszych sukcesów i oczywiście kolejnych, tak udanych koncertów.

A.Dobrowolski

 Powrót