Miasto Chrzanów Miejska Biblioteka Publiczna w Chrzanowie Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Chrzanowie Muzeum w Chrzanowie
Newsletter
Chcesz otrzymywać informacje o nadchodzących wydarzeniach prosto na Twoją skrzynkę e-mail?
Zapisz się do naszego newslettera
KATEGORIA
Dla dzieci
Dla młodzieży
Dla seniorów
Edukacja
Festiwale
Film
Gry / turnieje
Koncerty
Konkursy
Obchody
Prezentacje
Rozrywka
Spotkania
Teatr
Warsztaty
Wycieczki
Wykłady / prelekcje
Wystawy

Wykaz relacji

RSS

Wystartowała „Galeria podwórkowa”


2013-12-02

 Z inicjatywy Muzeum w Chrzanowie przy współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną w Chrzanowie ruszył nowy projekt skierowany w szczególności do gimnazjalistów - GALERIA PODWÓRKOWA Promocja miasta Chrzanów poprzez współczesne sztuki wizualne.Celem projektu jest promocja i upiększanie miasta, przez pryzmat dobrego designu oraz edukacja młodzieży w zakresie projektowania przestrzeni miejskiej, wzornictwa przemysłowego, historii sztuki i architektury a także różnych form wypowiedzi twórczej. Finałem będzie wiosenny event w plenerze – realizacja wybranych projektów, powstałych w czasie spotkań oraz wystawa projektów wykonanych przez uczniów.

 

W dniu 23.10.2013 r. w "Domu Urbańczyka" miało miejsce ciekawe wydarzenie - I seminarium w ramach projektu. Wydarzenie zgromadziło uczniów chrzanowskich gimnazjów (Publiczne Gimnazjum nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. ks. prof. J. Tischnera, Publiczne Gimnazjum nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi) wraz z nauczycielami. Uczestnicy wysłuchali wprowadzenia w tajniki projektowania przemysłowego, które przedstawił prelegent dr Krzysztof Groń (projektant, wykładowca na UJ w Krakowie, Politechnice Śląskiej w Gliwicach, ASP we Wrocławiu) a następnie zapoznali się z narzędziami do projektowania graficznego 2D i 3D, zaprezentowanymi przez Łukasza Szubarta (grafik komputerowy, absolwent WSIiZ w Rzeszowie). Kolejnym etapem zajęć były krótkie warsztaty manualne, w czasie których młodzież wykonywała papierowe makiety mebli, z wykorzystaniem zdobytej już podstawowej wiedzy a przede wszystkim...własnej inwencji twórczej. Spotkanie zamknęła prezentacja pt.: "Złe przykłady" poruszająca problemy graffiti, naruszenia estetyki miasta oraz wandalizmu.


Tematyka designu, street artu i promocji naszego miasta przy użyciu różnych form artystycznych będzie kontynuowana na kolejnych spotkaniach "Galerii podwórkowej".


Zapraszamy do zapoznania się z programem i aktywnego uczestnictwa w bezpłatnych spotkaniach seminaryjnych i warsztatowych.

 

GALERIA

 

Anna CieplińskaPowrót