Miasto Chrzanów Miejska Biblioteka Publiczna w Chrzanowie Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Chrzanowie Muzeum w Chrzanowie
Newsletter
Chcesz otrzymywać informacje o nadchodzących wydarzeniach prosto na Twoją skrzynkę e-mail?
Zapisz się do naszego newslettera
KATEGORIA
Dla dzieci
Dla młodzieży
Dla seniorów
Edukacja
Festiwale
Film
Gry / turnieje
Koncerty
Konkursy
Obchody
Prezentacje
Rozrywka
Spotkania
Teatr
Warsztaty
Wycieczki
Wykłady / prelekcje
Wystawy

Wykaz relacji

RSS

STARE OBRAZKI IZABELI KOZIK


2013-10-22
   
Nowy sezon artystyczny galeria „Na Piętrze” chrzanowskiego MOKSiR-u otworzyła w pierwszy piątek października wernisażem wystawy malarstwa i mozaiki
 - STARE OBRAZKI IZABELI KOZIK.


Licznie zebrana grupa sympatyków malarstwa mogła podziwiać niezwykle barwne prace artystki powstałe z inspiracji twórczością  wybitnego amerykańskiego przedstawiciela ekspresjonizmu abstrakcyjnego Jacksona Pollocka. Podobnie jak Pollock stosuje także technikę action painting (malarstwa akcji), która daje jej pełną swobodę twórczą, umożliwia przeniesienie na płótno, drzemiącej w człowieku „natury”. Polega ona głównie na bezpośrednim rozlewaniu farby i chlapaniu nią na płótno. Izabela używa także farb w puszkach. Robi w pojemnikach dziury i rozlewa zawartość strużkami na podłoże. Następnie rozmazuje farbę palcami, patykami, etc. Płótna rozkłada bezpośrednio na podłodze. Jak sama mówi: „wygodniej pracuje się na ziemi. Czuję się bliżej obrazu, bardziej do niego należę, gdyż mogę go obchodzić, pracować z czterech stron i być dosłownie w obrazie”. Obok abstracyjnych form tworzy także portrety  oraz obrazy wzorowane malarstwem barokowym. Chętnie też układa kolorowe mozaiki z ceramicznych pasków.

 
Izabela Kozik, mieszkanka Chrzanowa,  ukończyła Liceum Plastyczne w Nowym Wiśniczu, na kierunku form użytkowych. Potem w 2010 roku uzyskuje tytuł licencjata  w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Raciborzu na Wydziale Sztuki. W 2012 roku kończy Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie z tytułem mgr-a -  Wydział Sztuki, Edukacja Artystyczna.
Chrzanowska wystawa jest jej czwartą prezentacją własnej twórczości. Wcześnie był Klub „Bomba” w Rybniku (2010), potem Klub Inteligencji Katolickiej w Krakowie (2012), a następnie krakowska Galeria „Zejście”(2013),  gdzie uczestniczyła w międzynarodowej wystawie sztuki „Obrazy (nie) zależne”.

 

Wystawa potrwa do 8 listopada 2013 roku. Gorąco polecamy i zapraszamy.

 

AD

 

GALERIAPowrót