Miasto Chrzanów Miejska Biblioteka Publiczna w Chrzanowie Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Chrzanowie Muzeum w Chrzanowie
Newsletter
Chcesz otrzymywać informacje o nadchodzących wydarzeniach prosto na Twoją skrzynkę e-mail?
Zapisz się do naszego newslettera
KATEGORIA
Dla dzieci
Dla młodzieży
Dla seniorów
Edukacja
Festiwale
Film
Gry / turnieje
Koncerty
Konkursy
Obchody
Prezentacje
Rozrywka
Spotkania
Teatr
Warsztaty
Wycieczki
Wykłady / prelekcje
Wystawy

Wykaz relacji

RSS

Piaskownica wciąż zbiera nagrody!


2013-10-22
Trzy lata minęło już od premiery "Piaskownicy" Michała Walczaka w wykonaniu Teatru Imaginarium, a ten spektakl z udziałem młodych chrzanowskich aktorów zdobywa kolejne nagrody. Tym razem jest to II miejsce na Ogólnopolskim Festiwalu Teatralnym Małych Form KARBIDKA 2013.

Agnieszka Szumańska i Dawid Jarosiński razem z nowym akompaniatorem Tomaszem Szreterem pokazali "Piaskownicę" w Siemianowickim Centrum Kultury - Parku Tradycji. W jury festiwalu zasiadał m.in. dyrektor Naczelny i Artystyczny Teatru Dzieci Zagłębia im. Jana Dormana z Będzina Dariusz Wiktorowicz.
- Odświeżaliśmy "Piaskownicę" po półtorarocznej przerwie, pełni obaw, czy jesteśmy w stanie przekazać wszystkie intencje postaci, które założyliśmy przy realizacji tego przedstawienia - mówi Aneta Leśniakiewicz, reżyser spektaklu. - Okazało się, że "Piaskownica" jest jak jazda na rowerze, jej się nie zapomina - dodaje żartobliwie.

 

"Piaskownica" była pierwszym spektaklem zrealizowanym przez Teatr Imaginarium działający w chrzanowskim MOKSiR-e. W 2011 roku doceniło ją jury Wadowickich Spotkań Teatralnych pod przewodnictwem Jana Peszka, przyznając główną nagrodę festiwalu - Drewnianą Maskę i dwa indywidualne wyróżnienia aktorskie dla odtwórców głównych ról. Jeszcze w tym samym roku na Międzynarodowym Festiwalu Teatrów Niezależnych PRO-CONTRA w Szczecinie Dawid Jarosiński otrzymał nagrodę za najlepszą rolę męską.Powrót