Miasto Chrzanów Miejska Biblioteka Publiczna w Chrzanowie Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Chrzanowie Muzeum w Chrzanowie
Newsletter
Chcesz otrzymywać informacje o nadchodzących wydarzeniach prosto na Twoją skrzynkę e-mail?
Zapisz się do naszego newslettera
KATEGORIA
Dla dzieci
Dla młodzieży
Dla seniorów
Edukacja
Festiwale
Film
Gry / turnieje
Koncerty
Konkursy
Obchody
Prezentacje
Rozrywka
Spotkania
Teatr
Warsztaty
Wycieczki
Wykłady / prelekcje
Wystawy

Wykaz relacji

RSS

Przedszkolaki na start!


2013-06-07
Maluchy z Przedszkola Samorządowego nr 10 zwyciężyły w I Chrzanowskiej Olimpiadzie Przedszkoli. To była premierowa edycja imprezy, której pomysłodawcą był wiceburmistrz Chrzanowa Robert Maciaszek i to on dokonał uroczystego otwarcia Olimpiady.
 


Główną ideą Olimpiady Przedszkolaków jest promowanie ruchu i zdrowej sportowej rywalizacji wśród najmłodszych.Pomysł okazał się strzałem w dziesiątkę. Udział w imprezie wzięły prawie wszystkie przedszkola z gminy Chrzanów. O puchar i nagrody rywalizowało aż dwanaście z nich.

 

Podczas zawodów dziesięcioosobowe zespoły brały udział w sześciu zróżnicowanych konkurencjach: toczeniu piłki do pachołka, przeplataniu szarfy, rzutu woreczkiem do celu, strzale piłką do małej bramki, strącaniu pachołka piłką i na koniec w niezwykle emocjonującym biegu pięcioosobowych pociągów.

 

W każdej z tych dyscyplin przedszkolaki radziły sobie doskonale i o wygranej decydowały często pojedyncze punkty czy sekundy. Wszystkie przedszkola biorące udział w Olimpiadzie znały wcześniej program zawodów i miały czas na dobre przygotowanie swoich reprezentacji.

 

Wśród dwunastu reprezentacji najwięcej punktów we wszystkich konkurencjach wywalczyło Przedszkole Samorządowe numer 10 i to do nich trafił na rok przechodni Puchar Burmistrza Miasta Chrzanowa. Drugie miejsce zajęła drużyna z Przedszkola numer 5, zaś trzecie - reprezentacja przedszkola samorządowego im. Świętego Franciszka - patrona ekologów w Balinie. Puchar w imieniu burmistrza wręczyli Rafał Nitecki - naczelnik Wydziału Spraw Społecznych i Jan Smółka - dyrektor MOKSiR. Maluchy dopingowane przez całe rodziny bawiły się doskonale udowadniając, że taka impreza ma rację bytu w kalendarzu sportowych imprez w Chrzanowie. Nikt nie ma wątpliwości, że za rok - druga edycja Olimpiady przyciągnie jeszcze więcej przedszkolaków do chrzanowskiej hali sportowej.
Całe przedsięwzięcie zostało sfinansowane ze środków Gminnej Komisji

 

Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Chrzanowie, natomiast organizatorem Olimpiady był MOKSiR w Chrzanowie.

 

Więcej informacji pod linkiemPowrót