Miasto Chrzanów Miejska Biblioteka Publiczna w Chrzanowie Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Chrzanowie Muzeum w Chrzanowie
Newsletter
Chcesz otrzymywać informacje o nadchodzących wydarzeniach prosto na Twoją skrzynkę e-mail?
Zapisz się do naszego newslettera
KATEGORIA
Dla dzieci
Dla młodzieży
Dla seniorów
Edukacja
Festiwale
Film
Gry / turnieje
Koncerty
Konkursy
Obchody
Prezentacje
Rozrywka
Spotkania
Teatr
Warsztaty
Wycieczki
Wykłady / prelekcje
Wystawy

Wykaz relacji

RSS

I Turniej Chłopskiej Szkoły Biznesu w gminie Chrzanów już za nami


2013-03-29
16 marca 2013 w bibliotece w Chrzanowie 20 przedstawicieli chrzanowskich sołectw walczyło w finale Turnieju Chłopskiej Szkoły Biznesu o tytuł Biznesmena Chłopskiej Szkoły Biznesu Gminy Chrzanów.

          Pierwsze miejsce zajęli, z dużą przewagą punktową,  przedstawiciele Luszowic – Patryk Kaszuba i Michał Malczyk. Kolejne miejsca na podium przypadły Pogorzycom – Łukaszowi Musiał i Jackowi Dereli oraz paniom Irenie Jarczyk i Bronisławie Bolek.  Zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom, przedsiębiorczości gratulował pan Robert Maciaszek. Laureaci wezmą udział w wojewódzkiej rozgrywce, która odbędzie się w siedzibie Małopolskiego Instytutu Kultury w Krakowie, 27 kwietnia 2013 roku o godzinie 10.00.

 


          Turniej Chłopskiej Szkoły Biznesu został zorganizowany przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Chrzanowie po raz pierwszy. W lutym i marcu w Luszowicach, Pogorzycach i Płazie odbywały się lokalne rozgrywki, podczas których zostali wyłonieni przedstawiciele miejscowości do finału w Chrzanowie. Uczestniczyli w nich młodzi strażacy ochotnicy z Pogorzyc i Luszowic, gospodynie wiejskie z Płazy i Pogorzyc oraz uczniowie ze szkoły  podstawowej w Luszowicach.

 


          Chłopska Szkoła Biznesu jest ekonomiczną grą planszową powstałą  w wyniku projektu edukacyjnego realizowanego przez Małopolski Instytut Kultury we współpracy z Towarzystwem Przyjaciół Andrychowa. Oparta jest na prawdziwej historii andrychowskich chłopów-przedsiębiorców z XVIII wieku. Gracze wcielają się w role rzemieślników (piekarza, tkacza i kowala), produkują, zawiązują spółki, prowadzą negocjacje, wyjeżdżają na wyprawy handlowe, a wszystko po to by zarobić jak najwięcej Złotych Górskich i wygrać. Gra oprócz swojej wartości edukacyjnej jest również bardzo dobrym narzędziem do integracji jej uczestników, a przede wszystkich zapewnia doskonałą zabawę. 

 

Za współpracę dziękujemy:

 

  • Małopolskiemu Instytutowi Kultury
  • Szkole Podstawowej im. Króla Władysława Jagiełły w Luszowicach
  • Ochotniczej Straży Pożarnej w Luszowicach
  • Ochotniczej Straży Pożarnej w Pogorzycach
  • Grupie Śpiewaczo-Obrzędowej Pogorzycanki
  • Grupie Śpiewaczo-Obrzędowej Płazianki

 

 

GALERIAPowrót