Miasto Chrzanów Miejska Biblioteka Publiczna w Chrzanowie Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Chrzanowie Muzeum w Chrzanowie
Newsletter
Chcesz otrzymywać informacje o nadchodzących wydarzeniach prosto na Twoją skrzynkę e-mail?
Zapisz się do naszego newslettera
KATEGORIA
Dla dzieci
Dla młodzieży
Dla seniorów
Edukacja
Festiwale
Film
Gry / turnieje
Koncerty
Konkursy
Obchody
Prezentacje
Rozrywka
Spotkania
Teatr
Warsztaty
Wycieczki
Wykłady / prelekcje
Wystawy

Wykaz relacji

RSS

Rzeźba w ceramice w Galerii Na Styku


2012-09-26

Prace studentów i absolwentów pracowni rzeźby w ceramice krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych można oglądać w Galerii Na Styku do 22 października.          To wyjątkowa wystawa. W jednym miejscu zgromadzono prace kilkunastu artystów, którzy rzemiosła uczyli się w pracowni rzeźby w ceramice na krakowskiej ASP. W Chrzanowie pokazywane są prace studentów i absolwentów tej uczelni z ostatnich dwóch lat. Wystawa jest bardzo różnorodna i piękna. Daje także szansę na dostrzeżenie tego, co dominuje w sztuce współczesnej.
Na wystawie eksponowana jest sztuka nieużytkowa, bo w tym specjalizuje się krakowska ASP. Prezentowane tu prace zachwyciły gości wernisażu tej wystawy, który uświetnił Dzień Otwarty MOKSiR (22 września). Można było nie tylko zobaczyć współczesną sztukę, ale także porozmawiać z jej twórcami.
To wydarzenie miało także inne oblicze. Otóż przed ośrodkiem kultury ustawiono piec węgierski, czyli tradycyjny piec używany do wypalania ceramiki. Goście wernisażu mogli więc nie tylko zobaczyć rzeźby, ale także niemal początek ich powstawania, czyli wypalanie.

 

          Piec szamotowy przed MOKSiR płonął przez dobę. Potem go rozebrano i wtedy okazało się, że w środku była niespodzianka, czyli wypalone rzeźby. Efekty pracy tego pieca można podziwiać w Galerii Na Styku.

 

GALERIAPowrót