Miasto Chrzanów Miejska Biblioteka Publiczna w Chrzanowie Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Chrzanowie Muzeum w Chrzanowie
Newsletter
Chcesz otrzymywać informacje o nadchodzących wydarzeniach prosto na Twoją skrzynkę e-mail?
Zapisz się do naszego newslettera
KATEGORIA
Dla dzieci
Dla młodzieży
Dla seniorów
Edukacja
Festiwale
Film
Gry / turnieje
Koncerty
Konkursy
Obchody
Prezentacje
Rozrywka
Spotkania
Teatr
Warsztaty
Wycieczki
Wykłady / prelekcje
Wystawy

Wykaz relacji

RSS

Qlturalny warzywniak powstaje na pasażu


2017-04-28

Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Chrzanowie wyszedł z inicjatywą stworzenia w centrum miasta ekologicznego ogródka pod nazwą Qlturalny warzywniak. Dzięki współpracy z  firmami Eneris i PlantiCo udało się stworzyć ciekawą instalację ekologiczną na pasażu za domem kultury. Te działania wsparła Szkoła Podstawowa nr 1, harcerze, UTW oraz Akademia Seniora.Z końcem kwietnia na pasażu stanęło 12 betonowych kręgów. W pierwszych kilku donicach zasadzono zioła m.in. oregano, bazylię, miętę, warzywa, takie jak rabarbar, sałata i cukinia oraz owoce – truskawki i poziomki, a ponadto drzewka – wiśnia, czereśnia oraz migdałowiec. Pieczę nad każdym kręgiem sprawują teraz dzieci i seniorzy, o czym informują umieszczone w nich tabliczki. Te edukacyjne  donice stanowią ściągę dla tych, którzy zaczynają swoją przygodę z ogrodnictwem. Podczas  tej ekologicznej akcji jej uczestnicy dowiedzieli się, jak zasadzić rośliny, jak o nie dbać i je pielęgnować. Otrzymali również pakiety ziół włącznie z folderami na temat uprawy warzyw i owoców. Usłyszeli też wiele cennych informacji na temat tworzenia kompostowników.

 

To nie koniec ogrodniczych działań ośrodka kultury w Chrzanowie.

Już 16 maja na ścianie powstanie ogródek truskawkowo-poziomkowy. Najpierw sadzonki zostaną umieszczone w plastikowych butelkach, a następnie powstanie z nich specjalna instalacja. Tym razem MOKSiR zaangażuje w te działania chrzanowskie przedszkolaki.

 

GALERIA  Powrót