Miasto Chrzanów Miejska Biblioteka Publiczna w Chrzanowie Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Chrzanowie Muzeum w Chrzanowie
Newsletter
Chcesz otrzymywać informacje o nadchodzących wydarzeniach prosto na Twoją skrzynkę e-mail?
Zapisz się do naszego newslettera
KATEGORIA
Dla dzieci
Dla młodzieży
Dla seniorów
Edukacja
Festiwale
Film
Gry / turnieje
Koncerty
Konkursy
Obchody
Prezentacje
Rozrywka
Spotkania
Teatr
Warsztaty
Wycieczki
Wykłady / prelekcje
Wystawy

Wykaz relacji

RSS

Chrzanowianie ustanowili kolejny mikołajowy rekord Polski


2016-12-09
701 osób z figurkami Mikołaja zjawiło się 6 grudnia w południe na chrzanowskim rynku. To nowy rekord Polski, który ustanowił Chrzanów. Podobnie jak cztery lata temu, był związany z  Mikołajem.


Od lat 6 grudnia, czyli imieniny patrona Chrzanowa, obfituje w atrakcje. Nie inaczej było w tym roku. Z inicjatywy Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji, Chrzanów ustanowił rekord kraju w liczbie osób z figurkami Mikołaja zebranych w jednym miejscu. Przed południem płyta rynku została otoczona szarfami. Na rynek można było wejść tylko poprzez specjalne bramki z figurką Mikołaja w dłoni. Właśnie wtedy zaczęło się ustanawianie rekordu. Niektórzy trafili na rynek trochę przypadkiem i w ostatniej chwili kupowali figurki. Ale większość dobrze się do tego wydarzenia przygotowała, już wcześniej zaopatrując się w figurki ceramiczne, pluszowe, tekturowe czy czekoladowe.
Rekord ustanawiano w samo południe. Wśród uczestników najwięcej było dzieci. Niektóre z nich przyszły we czapkach mikołajowych. W rękach dzierżyły podobizny Mikołajów.
Przy dźwiękach muzyki i z uśmiechami na twarzy uczestnicy tego niezwykłego wydarzenia, czekali na ostateczne wyniki liczenia zebranych. Nad przebiegiem bicia tego nietypowego rekordu czuwali przedstawiciele Towarzystwa Kontroli Rekordów Niecodziennych, którzy podkreślali, że jedno na pewno chrzanowianom się udało. Otóż wymyślili rekord, jaki jeszcze w Polsce nie był ustanawiany.
Na koniec przedstawiciele towarzystwa wręczyli organizatorom specjalny certyfikat, gratulując pomysłu, organizacji  i dobrego wyniku.
Ustanawianiu rekordu towarzyszyło wiele atrakcji.  Na rozgrzewkę tancerze  z chrzanowskiego Powerstudio w mikołajkowych strojach zaprosili wszystkich do wspólnej mikołajkowej zumby. Specjalny prezent na te okazję przygotował także chrzanowski zespół Sztywny Pal Azji. Zebrani usłyszeli ich najnowszą piosenkę poświęconą św. Mikołajowi pod tytułem „Niespodzianka od biskupa’.Powrót