Miasto Chrzanów Miejska Biblioteka Publiczna w Chrzanowie Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Chrzanowie Muzeum w Chrzanowie
Newsletter
Chcesz otrzymywać informacje o nadchodzących wydarzeniach prosto na Twoją skrzynkę e-mail?
Zapisz się do naszego newslettera
KATEGORIA
Dla dzieci
Dla młodzieży
Dla seniorów
Edukacja
Festiwale
Film
Gry / turnieje
Koncerty
Konkursy
Obchody
Prezentacje
Rozrywka
Spotkania
Teatr
Warsztaty
Wycieczki
Wykłady / prelekcje
Wystawy

Wykaz relacji

RSS

Tegoroczne sukcesy chrzanowskich modelarzy-lotników


2016-11-15

Chrzanowscy modelarze skupieni w Klubie Modelarstwa Lotniczego MOKSiR odnieśli w 2016 roku szereg sukcesów, zarówno na arenie krajowej, jak również europejskiej i światowej. Klubem opiekuje się instruktor Jerzy Włodarczyk.Autorem jednej z najbardziej spektakularnej niespodzianki był Daniel Bogomaz, z Chrzanowa, który na Mistrzostwach Świata Modeli Swobodnie Latających Juniorów w Macedonii, w klasyfikacji indywidualnej, zdobył złoty medal w kategorii F1P. Warto zaznaczyć, że jest on pierwszym Mistrzem Świata w historii juniorów wśród Polaków. Tuż za nim uplasował się zawodnik z Ukrainy - Artur Moisiadi, a trzecią lokatę wywalczył Alex Stalick z USA. W klasyfikacji drużynowej w kategorii F1P wygrała Rosja, kolejne miejsca należą do USA i Ukrainy. Polska znalazła się tuż za podium na czwartym miejscu. Na wysokiej czwartej pozycji uplasował się klubowy kolega Daniela - Michał Ferlak. Mistrzostwa Świata trwały od 1 do 7 sierpnia w mieście Prilep w Macedonii. Zawody rozgrywane były w kategoriach F1A, F1B i F1P. W każdej z nich Polacy odnotowali swój udział. Trenerem zawodników w kategorii F1P był Jerzy Włodarczyk.

 

Nie mniejszym sukcesem zakończyły się dla chrzanowian tegoroczne Mistrzostwa Europy Modeli Swobodnie Latających dla seniorów, które odbyły się w Serbii w miejscowości Zrenjanin. Zawody trwały od 13 do 20 sierpnia 2016. Do rywalizacji stanęło blisko 200 zawodników w trzech klasach modeli F1A, F1B i F1C. W kategorii F1C ( modele z napędem silnikowym) nasz kraj z dużym sukcesem reprezentowali: Marek Roman z Warszawy, Edward Burek z Mielca i Jerzy Włodarczyk z Chrzanowa - ponieważ po raz pierwszy w historii polskiego modelarstwa zdobyli tytuł drużynowych Mistrzów Europy

 

Chrzanowscy modelarze brylowali również na wielu ważnych krajowych zawodach modelarskich.

 

Podczas Mistrzostw Polski Modeli Swobodnie Latających dla Juniorów
w kategorii F1P ( modele z napędem silnikowym) Michał Ferlak zdobył złoty medal, a Daniel Bogomaz srebro. Młodzi modelarze wywalczyli także dla Chrzanowa tytuł drużynowych Mistrzów Polski. Mistrzostwa odbyły się w Suwałkach w dniach 11-14 maja, podczas których odbyło się też zgrupowanie Kadry Narodowej, na którym Daniel i Michał otrzymali nominację do udziału w Mistrzostwach Świata w Macedonii. Na opiekuna i trenera grupy wybrano Jerzego Włodarczyka.

 

Natomiast w Pucharze Polski Małych Form F1J open, którego finał odbył się w Stalowej Woli, Jerzy Włodarczyk wywalczył złoty medal, Mariusz Gąsiorowski był drugi.

 

Podczas Mistrzostw Polski Małych Form F1J, które odbyły się w Gliwicach
19 czerwca, Jerzy Włodarczyk wywalczył złoty medal, natomiast Mariusz Gąsiorowski był trzeci.

 

Dużym sukcesem zakończył się udział chrzanowskich modelarzy w 81. Mistrzostwach Polski modeli swobodnie latających dla seniorów. Mistrzostwa odbyły się w Stalowej Woli w dniach 17-18 września. Nasza ekipa w składzie: Jerzy Włodarczyk, Patryk Straś i Mariusz Gąsiorowski wywalczyła dla Chrzanowa drużynowe złoto. Warto zaznaczyć, że Mariusz Gąsiorowski zajął indywidualnie drugie miejsce.
Antoni Dobrowolski

 

GALERIA  Powrót