Miasto Chrzanów Miejska Biblioteka Publiczna w Chrzanowie Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Chrzanowie Muzeum w Chrzanowie
Newsletter
Chcesz otrzymywać informacje o nadchodzących wydarzeniach prosto na Twoją skrzynkę e-mail?
Zapisz się do naszego newslettera
KATEGORIA
Dla dzieci
Dla młodzieży
Dla seniorów
Edukacja
Festiwale
Film
Gry / turnieje
Koncerty
Konkursy
Obchody
Prezentacje
Rozrywka
Spotkania
Teatr
Warsztaty
Wycieczki
Wykłady / prelekcje
Wystawy

Wykaz relacji

RSS

Happening z okazji Międzynarodowego Dnia Kropki


2016-09-16

W kropkowanych bluzkach, w czapkach upstrzonych  kropkami i z twarzami pomalowanymi właśnie w kropki. Około 400 dzieci z kilku szkół powiatu chrzanowskiego przybyło 15 września na Plac Tysiąclecia, by wziąć udział w nietypowym happeningu.Pomysłodawczynią tego wydarzenia była nauczycielka Jolanta Sobczak z Zespołu Szkół nr 1 w Chrzanowie. W akcję włączył się również MOKSiR.

 

Najpierw dzieci obejrzały na telebimie krótki film, którego bohaterką była mała Vashti, bohaterka amerykańskiej książki pod tytułem Kropka. Dziewczynka własnie dzięki malutkiej kropce i wspaniałej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości. Książka została przetłumaczona na ponad dwadzieścia języków i wydana alfabetem Braille’a. Szybko zyskała popularność wśród najmłodszych czytelników. Opowiastka stała się inspiracją dla wielu nauczycieli. W ten oto sposób w 2008 roku powstał “Międzynarodowy Dzień Kropki”. Ta inicjatywa ma na celu pobudzać kreatywność, pomysłowość uczniów, zachęcać ich do tworzenia.

 

Sposobów świętowania jest wiele, wszystko zależy od pomysłowości. W Chrzanowie dzieci stworzyły obraz złożony z kropek. Ich praca zostanie wywieszona w ośrodku kultury. Dodajmy, że Międzynarodowy Dzień Kropki  obchodzony jest obecnie już w 108 krajach.

 

GALERIAPowrót