Miasto Chrzanów Miejska Biblioteka Publiczna w Chrzanowie Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Chrzanowie Muzeum w Chrzanowie
Newsletter
Chcesz otrzymywać informacje o nadchodzących wydarzeniach prosto na Twoją skrzynkę e-mail?
Zapisz się do naszego newslettera
KATEGORIA
Dla dzieci
Dla młodzieży
Dla seniorów
Edukacja
Festiwale
Film
Gry / turnieje
Koncerty
Konkursy
Obchody
Prezentacje
Rozrywka
Spotkania
Teatr
Warsztaty
Wycieczki
Wykłady / prelekcje
Wystawy

Wykaz relacji

RSS

Słynne memy Marty Frej


2016-04-13

16 kwietnia (sobota) o  godz. 18.30 zapraszamy do Galerii Na Styku na otwarcie wystawy obrazów-memów Marty Frej.     Marta Frej w 2004 roku skończyła łódzką Akademię Sztuk Pięknych. Jej twórczość to przede wszystkim komiksowe ilustracje, które obrazują rzeczywistość i aktualnie zachodzące zjawiska społeczne. Skupia się na świecie kobiet. Jest zdeklarowaną feministką, ale nie pozostawia suchej nitki na błahych problemach, które większości z nas spędzają sen z powiek. Za mały biust, zbyt duża pupa, buty na obcasie, czy brak wymarzonych ubrań – swoimi ilustracjami Marta Frej uświadamia nam, że w życiu możemy mieć większe zmartwienia.

 

     Oprócz tworzenia sztuki, jest także jej wielką fanką i mecenaską. Wraz ze swoim partnerem - Tomaszem Kosińskim stworzyli Kulturoholizm – organizację non-profit, która ma na celu propagować sztukę. Kulturoholizm (uzależnienie od kultury) –polega na utracie kontroli nad ilością spożywanej sztuki i kultury – piszą na swoim profilu, a my zdecydowanie cierpimy na Frejoholizm.

 

 

GALERIA  Powrót