Miasto Chrzanów Miejska Biblioteka Publiczna w Chrzanowie Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Chrzanowie Muzeum w Chrzanowie
Newsletter
Chcesz otrzymywać informacje o nadchodzących wydarzeniach prosto na Twoją skrzynkę e-mail?
Zapisz się do naszego newslettera
KATEGORIA
Dla dzieci
Dla młodzieży
Dla seniorów
Edukacja
Festiwale
Film
Gry / turnieje
Koncerty
Konkursy
Obchody
Prezentacje
Rozrywka
Spotkania
Teatr
Warsztaty
Wycieczki
Wykłady / prelekcje
Wystawy

Wykaz relacji

RSS

Wystawa malarstwa Wojciecha Winiarczyka


2016-04-13

Zapraszamy Państwa do obejrzenia wystawy malarstwa Wojciecha Winiarczyka w galerii NA PIĘTRZE (holl kina Sztuka).

Wernisaż wystawy odbędzie się 29 kwietnia o godz. 18.00     Wojciech Winiarczyk ,mieszka i tworzy w Chrzanowie ,rocznik 1980 . Od prawie dziesięciu lat pracuje w Powiatowym Domu Pomocy Społecznej na rzecz osób przewlekle ,psychicznie chorych w Płazie. W latach 2008-2014 pełnił funkcję v-ce prezesa Stowarzyszenia Twórców Kultury In Gremio. Artysta był inicjatorem współpracy STK IN GREMIO z PDPS , czego efektem są coroczne plenery malarskie, w których biorą udział mieszkańcy Domu ćwicząc warsztat pod okiem lokalnych artystów .

 

    Pasja do malowania tkwiła w nim od zawsze, prawdopodobnie podświadomie zaszczepiona poprzez tradycje rodzinne związane z tą formą artystycznego wyrazu. Tworzy techniką akrylową i olejną , co nieustannie wzbogaca jego wyobraźnię wizualną oraz rozwija osobliwą wrażliwość i spojrzenie na świat oraz ludzi, którzy go otaczają. Wystawia swoje prace zarówno indywidualnie, jak i zbiorowo, łącząc je w spójne tematycznie ciągi. Tytuł wystawy "Po prostu człowiek"- inspiracją do malowania wystawionych prac były stare fotografie, ale również i współczesna fotografia Agnes Herdy. Tematyka poświęcona szeroko pojętemu zagadnieniu człowieczeństwa ,stanowi refleksję artysty nad kondycją jednostki wewnątrz współczesnej, pozornie ucywilizowanej populacji Homo sapiens. Inspiracje czerpie również ze swojej pracy, która poprzez wykształcenie w nim głębokiej empatii, szczególnie wyczuliła go na problemy i przeżycia wewnętrzne drugiego człowieka.

 

Link na funpage https://www.facebook.com/viniour/

 

 

GALERIA  Powrót