Miasto Chrzanów Miejska Biblioteka Publiczna w Chrzanowie Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Chrzanowie Muzeum w Chrzanowie
Newsletter
Chcesz otrzymywać informacje o nadchodzących wydarzeniach prosto na Twoją skrzynkę e-mail?
Zapisz się do naszego newslettera
KATEGORIA
Dla dzieci
Dla młodzieży
Dla seniorów
Edukacja
Festiwale
Film
Gry / turnieje
Koncerty
Konkursy
Obchody
Prezentacje
Rozrywka
Spotkania
Teatr
Warsztaty
Wycieczki
Wykłady / prelekcje
Wystawy

Wykaz relacji

RSS

MUZYCZNO POETYCKI KONCERT DLA PAŃ


2015-03-13

Tradycją stało się już, że MOKSiR-owski Big Band uświetnia swoją muzyką liczne imprezy okolicznościowe w mieście. Zatem nie mogło też zabraknąć zespołu Jerzego Zieglera na koncercie z okazji Dnia Kobiet.Muzycy przygotowali na ten dzień dwadzieścia światowych szlagierów muzyki jazzowej i rozrywkowej. Swój koncert rozpoczęli znakomitym przebojem The girl from Ipanema Antonio Carlosa, światowego przeboju w latach 60-tych.  Nie zabrakło też wielu innych, znakomitych szlagierów muzyki bigbandowej, takich m.in. jak:  Różowa pantera  i Caravana  Duka Elingtona,  Satynowa laleczka Henry Manciniego. Yoy nid me Goodruma, Mambo nr 5 Prady, czy Soul bossa nova Qincy Jonsa. Zespół, na zakończenie koncertu, otrzymał gorące brawa od licznie przybyłych do sali teatralnej MOKSiR melomanów , w większości pań, tak, że nie obyło się bez bisu, na który muzycy wybrali  pełen energii  utwór Saint rock  Piota.
Chrzanowski big band istnieje już od 8 lat. W repertuarze zespołu możemy znaleźć bardzo szeroką gamę utworów, od standardów jazzowych, czy bluesowych, po muzykę filmową, taneczną i rozrywkową. Big band nawiązuje swoją muzyką do tradycji podobnych zespołów, powstałych w USA w latach 30 i 40 XX wieku. Big band powstał, jako orkiestra młodzieżowa, w skład której wchodzili uczniowie podstawowych szkół muzycznych. Z czasem do big bandu dołączyli bardziej doświadczeni muzycy i dzisiaj, jak mówi Jerzy Ziegler, zespół jest dobrym przykładem powiedzenia, ze muzyka łączy pokolenia.

 

Koncert prowadził Antoni Dobrowolski, który dopełniał muzyczne dedykacje dla Pań swoją liryczną poezją.

AD

 

W NASZYM DOMU


i jest tam wspólny stół
i jedno wspólne łóżko
i okno
duże jak nieboskłon

w naszym domu
z zapachem lasu
i ścianach
z sennych śnień
płonie też ogień
niepojęta magia
życia i śmierci
otulając wszystkie słowa
które chciałem
ci powiedzieć
w jedno światło


/ Antoni Dobrowolski/

 

 

GALERIA  Powrót