Miasto Chrzanów Miejska Biblioteka Publiczna w Chrzanowie Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Chrzanowie Muzeum w Chrzanowie
Newsletter
Chcesz otrzymywać informacje o nadchodzących wydarzeniach prosto na Twoją skrzynkę e-mail?
Zapisz się do naszego newslettera
KATEGORIA
Dla dzieci
Dla młodzieży
Dla seniorów
Edukacja
Festiwale
Film
Gry / turnieje
Koncerty
Konkursy
Obchody
Prezentacje
Rozrywka
Spotkania
Teatr
Warsztaty
Wycieczki
Wykłady / prelekcje
Wystawy

Wykaz relacji

RSS

Sylwestrowy Orient Express


2015-01-02

Po raz pierwszy w historii legendarny Orient Express, kursujący między Paryżem a Stambułem, zatrzymał się w Chrzanowie.Tym razem nie był to jednak pociąg pasażerski, ale muzyczny, bo przybyła nim Orkiestra Filharmonii Lwowskiej INSO oraz kwartet tenorów Bel’Canto.  Za ich sprawą publiczność wybrała się w muzyczną podróż  trasą tego luksusowego pociągu.

 

Muzyczna wyprawa wiodła przez takie znane europejskie miasta jak Paryż, Londyn, Wenecja, Monachium, Budapeszt, Bukareszt. W sali teatralnej zabrzmiała muzyka kompozytorów austriackich, włoskich, francuskich, a także azjatyckich. Publiczność usłyszała utwory Verdiego, Pucciniego, Straussa, Mozarta, a także dwie kompozycje dyrygenta Wojciecha Mrozka.Koncert, który był również transmitowany na miejskim telebimie,  składał się z dwóch części. W przerwie między nimi prowadzący sylwestrową galę Paweł Drzewiecki przeprowadził konkurs w konwencji telewizyjnej Familiady z udziałem ochotników z widowni. Pytania dotyczyły oczywiście legendarnego Orient Expressu, a zwycięska drużyna otrzymała wejściówki na imprezy artystyczne organizowane w ośrodku kultury.Koncert zakończył się pół godziny przed północą świątecznym akcentem – piosenką  „Jingle bells”. Publiczność nagrodziła muzyków gromkimi oklaskami.Na zakończenie sylwestrowej gali burmistrz Chrzanowa Marek Niechwiej złożył wszystkie noworoczne życzenia. A potem już przyszła pora na lampkę szampana i przywitanie Nowego Roku. Na placu Tysiąclecia zebrały się setki chrzanowian. Punktualnie o północy niebo rozbłysło feerią barw. Już tradycyjnie nowego rok Chrzanów przywitał widowiskowym pokazem sztucznych ogni.

 

Tekst/zdjęcie: Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Chrzanowie

 

 

 

 Powrót