Miasto Chrzanów Miejska Biblioteka Publiczna w Chrzanowie Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Chrzanowie Muzeum w Chrzanowie
Newsletter
Chcesz otrzymywać informacje o nadchodzących wydarzeniach prosto na Twoją skrzynkę e-mail?
Zapisz się do naszego newslettera
KATEGORIA
Dla dzieci
Dla młodzieży
Dla seniorów
Edukacja
Festiwale
Film
Gry / turnieje
Koncerty
Konkursy
Obchody
Prezentacje
Rozrywka
Spotkania
Teatr
Warsztaty
Wycieczki
Wykłady / prelekcje
Wystawy

Wykaz relacji

RSS

Dzień otwarty w Filii w Płazie


2014-12-09

8 grudnia odbył się dzień otwarty w Filii w Płazie, która po ponad rocznej przerwie, wróciła do przebudowanego budynku gromadzkiego.Uroczystym otwarciem nowej siedziby zainaugurowaliśmy obchody 60-lecia działania Filii. Na zwiedzających czekała wystawa jubileuszowa "Opowiem wam historię" oraz prezentacja "Ważne miejsce na mapie Płazy". Odbyły się również warsztaty edukacyjne dla dzieci i akcja bookcrossingu.

 

Od 9 grudnia zapraszamy na stary adres, ale w zupełnie nowe przestrzenie! W otwarciu biblioteki brali udział przedstawiciele społeczności lokalnej z Sołtysem Leszkiem Kowalskim i Radą Sołecką na czele. Uroczystość swoją obecnością uświetnili przedstawiciele chrzanowskich władz: Burmistrz Ryszard Kosowski, Burmistrz-elekt Marek Niechwiej, Krzysztof Zubik - Przewodniczący Rady Miejskiej w Chrzanowie oraz Poseł na Sejm PR Robert Maciaszek. Wśród licznie przybyłych gości znaleźli się również przedstawiciele działających w Płazie organizacji społecznych i instytucji publicznych, chrzanowskich instytucji kultury oraz Radni Miejscy. Odnowioną siedzibę biblioteki poświęcił ks. Stanisław Markowski z parafii w Płazie. Nie zabrakło podziękowań dla wszystkich, którzy przyczynili się do realizacji inwestycji, a także życzeń pomyślności i gratulacji - dziękujemy wszystkim za życzliwość i ciepłe słowa.


Inwestycja pod nazwą "Przebudowa i nadbudowa domu gromadzkiego wraz z adaptacją poddasza na regionalną izbę Przy kominie - dla biblioteki w Płazie" została sfinansowana ze środków: Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Wieloletniego Kultura+, budżetu Gminy Chrzanów oraz budżetu Województwa Małopolskiego w ramach konkursu "Małopolska Biblioteka+"

 

GALERIA  

 

Tekst/zdjęcia: Miejska Biblioteka Publiczna w Chrzanowie Powrót