Miasto Chrzanów Miejska Biblioteka Publiczna w Chrzanowie Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Chrzanowie Muzeum w Chrzanowie
Newsletter
Chcesz otrzymywać informacje o nadchodzących wydarzeniach prosto na Twoją skrzynkę e-mail?
Zapisz się do naszego newslettera
KATEGORIA
Dla dzieci
Dla młodzieży
Dla seniorów
Edukacja
Festiwale
Film
Gry / turnieje
Koncerty
Konkursy
Obchody
Prezentacje
Rozrywka
Spotkania
Teatr
Warsztaty
Wycieczki
Wykłady / prelekcje
Wystawy

Wykaz relacji

RSS

Fantastyczny weekend w Chrzanowie


2014-09-18

Lorda Wadera, Storma Troopera, Jawę i innych bohaterów Star Wars można było napotkać w centrum Chrzanowa. Wszystko za sprawą Chrzanowskich Dni Fantastyki organizowanych już po raz szósty przez Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Chrzanowie.Zgodnie z tradycją Dni zaczęły się od Fantastycznego Kina. Widzowie obejrzeli dwa filmy: „Ewolucję planety małp” oraz „Godzillę”. Zaś sobotę i niedzielę (13 i 14 września) wypełniły kolejne atrakcje: games room, turnieje, LARP-y, pokazy gier, warsztaty, a także wystawy. Niektóre chrzanowianie mieli okazję zobaczyć po raz pierwszy, jak na przykład wystawę  Krzysztofa Wilczyńskiego z Bydgoszczy. Składała się ona z kolekcji własnoręcznie robionych modeli statków i pojazdów wprost ze świata Gwiezdnych Wojen. Budowa jednego modelu trwa kilka, a nawet kilkanaście miesięcy.

 

Sporo działo się na placu przed MOKSIR. Toczyły się tu zacięte walki, na szczęście z użyciem bezpiecznej broni. Fundacja Horyzont Zdarzeń przygotowała blok walk wręcz z wykorzystaniem elementów szermierki. Takie walki z użyciem broni otulinowej uczą młodzież nie tylko koordynacji ruchów, ale również – dyscypliny i systematyczności.

 

Trudno wyobrazić sobie Chrzanowskie Dni Fantastyki bez konkursu literackiego „Pigmalion Fantastyki”. W tym roku na konkurs napłynęło aż 125 prac. Jury w składzie: Anna Kańtoch, Michał Cholewa oraz Paweł Majka przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:


W kategorii I, do 17 lat:

 

1. Blanka Borkowska
2. Marta Kołodziej
3. Bartosz Hamarowski

 

Wyróżnienia:


1. Katarzyna Włodarczyk
2. Kalina Moskaluk
3. Maciej Bogusz

 

W kategorii  II, od 18  lat:

1. Damian Zdanowicz
2. Adam Froń
3. Paweł Figura

 

Wyróżnienia:


1. Daniel Nogal
2. Grzegorz Paterka
3. Adam Szulc


GALERIA
Powrót