Miasto Chrzanów Miejska Biblioteka Publiczna w Chrzanowie Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Chrzanowie Muzeum w Chrzanowie
Newsletter
Chcesz otrzymywać informacje o nadchodzących wydarzeniach prosto na Twoją skrzynkę e-mail?
Zapisz się do naszego newslettera
KATEGORIA
Dla dzieci
Dla młodzieży
Dla seniorów
Edukacja
Festiwale
Film
Gry / turnieje
Koncerty
Konkursy
Obchody
Prezentacje
Rozrywka
Spotkania
Teatr
Warsztaty
Wycieczki
Wykłady / prelekcje
Wystawy

Wykaz relacji

RSS

Klang 2014 rozstrzygnięty


2014-05-15

Ponad 100 osób zjawiło się w chrzanowskim klubie Stara Kotłownia, by posłuchać młodych kapel biorących udział w przeglądzie Klang 2014 odbywającym się w ramach Słonecznej Fali Muzyki. Zespoły były oceniane przez jury według takich kryteriów jak: brzmienie, repertuar, technika grania, emisja głosu czy ogólny wyraz artystyczny.Zespół Sad Wednesday wyróżniony w roku ubiegłym i tym razem zyskał uwagę publicznośco. Jednak zdania jurorów w tej kwestii były podzielone i pierwsze miejsce przypadło kapeli We Can Be Angry Too. Zwycięzcy zostali docenieni za energetyczny występ za świetnego perkusistę oraz ciekawy sposób śpiewania wokalisty.

 

Do gustu przypadła też metalowa kapela Pratum - wyróżniona statuetką od Stowarzyszenia Przyjaźni Miastu. Podczas występu libiąskiego zespołu publiczność ostro szalała...
Czwartym zespołem na Klangu był trzebiński skład In Sanity. Muzycy zaprezentowali podobny jak przed rokiem miks rockowo-metalowy. Oni także także otrzymali wyróżnienie.

 

Po przeglądzie przyszła pora na gwiazdę wieczoru - punkową formację Bunkier, która zagrała swój przekrojowy repertuar i rozpaliła publikę do czerwoności.

 

Podczas tegorocznej Słonecznej Fali Muzyki kwestowano na rzecz rehabilitacji Julki Kain. Organizatorzy zdołali uzbierać 905 zł. Warto jeszcze dodać, że w tym roku Słoneczną Falę Muzyki zorganizowali Stowarzyszenie Przyjaźni Miastu, MOKSiR Chrzanów i Chrzanowska Telewizja Lokalna.

 

tekst: kw
foto: af

 

GALERIA  Powrót