Miasto Chrzanów Miejska Biblioteka Publiczna w Chrzanowie Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Chrzanowie Muzeum w Chrzanowie
Newsletter
Chcesz otrzymywać informacje o nadchodzących wydarzeniach prosto na Twoją skrzynkę e-mail?
Zapisz się do naszego newslettera
KATEGORIA
Dla dzieci
Dla młodzieży
Dla seniorów
Edukacja
Festiwale
Film
Gry / turnieje
Koncerty
Konkursy
Obchody
Prezentacje
Rozrywka
Spotkania
Teatr
Warsztaty
Wycieczki
Wykłady / prelekcje
Wystawy

Wykaz relacji

RSS
SPACER PO KIERKOWIE Z DYLETANTEM
2019-04-09
1 maja 2019r. o 11:00 Miejska Biblioteka Publiczna w Chrzanowie zaprasza na spacer po chrzanowskim cmentarzu żydowskim. Podczas spaceru, z historią chrzanowskiej nekropolii zapozna uczestników społeczny opiekun zabytków Wojciech Wyzina. Ze względu na szczególny charakter miejsca organizatorzy proszą o stosowny ubiór, mężczyźni w obowiązkowym nakryciu głowy.

ALE MEKSYK! WYSTĘP WOJCIECHA CEJROWSKIEGO
2019-04-08
7 czerwca 2019r. o 19:00 Miejski Ośrodek Kultury,  Sportu i Rekreacji  w Chrzanowie zaprasza na spotkanie z podróżnikiem i dziennikarzem radiowym Wojciechem Cejrowskim. Podczas stand-upowego występu usłyszymy opowieści, anegdoty i ciekawostki o najbardziej różnorodnym kulturowo kraju Ameryki Południowej. Czeka nas również spora dawka inteligentnego i zaskakującego humoru. Bilety dostępne w informacji MOKSiR.

AKADEMIA SŁOWA: POEZJA SREBREM PRZEPLATANA
2019-04-05
15 kwietnia o 18:00 zapraszamy do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chrzanowie na spotkanie Poezja srebrem przeplatana.Wiersze Janiny Kopczyk i przyjaciół. Spotkania z poezją w  ramach Akademii Słowa są adresowane do osób czytających, tworzących poezję oraz wszystkich miłośników utworów lirycznych.

"TAK TO WIDZĘ". WYSTAWA FOTOGRAFII MAŁGORZATY BASIUK
2019-04-05
Miejska Biblioteka Publiczna w Chrzanowie serdecznie zaprasza na wystawę fotografii Małgorzaty Basiuk zatytułowaną "Tak to widzę". Podczas wystawy zobaczymy najbardziej osobiste zdjęcia będące zapisem fotograficznej drogi autorki. Ekspozycja będzie czynna w godzinach otwarcia MBP w Chrzanowie, od 17 kwietnia do 15 czerwca 2019r. Wstęp wolny.

WSZECHNICA CHRZANOWSKA: PAPIERY WARTOSCIOWE FABLOKU I SPÓŁEK Z POWIATU CHRZANOWSKIEGO W DRUGIEJ RZECZYPOSPOLITEJ
2019-04-03
Miejska Biblioteka Publiczna w Chrzanowie zaprasza na wykład Mariana Konarskiego Papiery wartościowe FABLOKU i innych spółek ziemi chrzanowskiej w cyklu Wszechnica Chrzanowska w ramach projektu Pociąg do tradycji, realizowanego w związku z setną rocznicą powstania pierwszej w Polsce Fabryki Lokomotyw FABLOK. Wykład odbędzie się 12 kwietnia o godz. 17:00 w sali konferencyjnej MBP w Chrzanowie. Wstęp wolny.

JUBILEUSZ 50-LECIA PRACY TWÓRCZEJ LUCYNY SZUBEL
2019-04-02
Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Chrzanowie zaprasza na jubileusz 50-lecia pracy twórczej Lucyny Szubel połączony z promocją tomiku wierszy pt. "Z koronek światła" w dniu 12 kwietnia 2019r. o 17:00 w klubie Stara Kotłownia. Wstęp wolny!

WERNISAŻ WYSTAWY PRAC JAKUBA GADKA
2019-04-01
Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Chrzanowie zaprasza 5 kwietnia o 18:00 na wernisaż wystawy prac Jakuba Gadka zatytułowanej Fragmenty do Galerii NA STYKU. Jakub Tadeusz Gadek jest absolwentem Fotografii na Wydziale Artystycznym UMCS, od niedawna Członek Związku Polskich Artystów Fotografików Okręg Śląski, magister matematyki stosowanej, doktor informatyki, wieloletni nauczyciel akademicki, z zamiłowania, żeglarz, podróżnik fotograf i poeta.

AKCJA "GWIAŹDZISTE SPRZĄTANIE CHRZANOWA"
2019-04-01

Miejska Biblioteka Publiczna w Chrzanowie oraz Rejonowe Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Chrzanowie zapraszają do udziału w Gwiaździstym sprzątaniu Chrzanowa, akcji organizowanej w ramach kampanii EKO-CHRZANÓW. Chrzanów też bawi się w #trashbagchallenge!. Na zgłoszenia i deklaracje udziału w akcji organizatorzy czekają do 12.04 /piątek/ do godz. 16.00. Sprzątanie w terminie: 1-19.04•. Zdjęcia z #trashbagchallenge (akcja sprzątania) należy przesłać do 22.04, do  godz. 23.59.

 


 


CHRZANOWSKI DZIEŃ KOBIET 2019 – KOBIECE SUPERMOCE - RELACJA
2019-03-29
Czerń i róż - mroczna i słodka - dwie strony każdej kobiety. Kobiece supermoce były tematem przewodnim tegorocznej, czwartej już edycji Chrzanowskiego Dnia Kobiet. Jak zwykle, tłum Pań wypełniał Miejską Bibliotekę Publiczną do późnych godzin wieczornych. I jak zwykle działo się tyle, że nie sposób wszystkiego opisać. Jednym słowem - kto był, doskonale wie, że czas spędził kreatywnie, inspirująco i miło, jak zawsze w bibliotece!
WYSTAWA PAPIERÓW WARTOŚCIOWYCH Z XIX I XX w. W "DOMU URBAŃCZYKA"
2019-03-26

Dyrektor Muzeum w Chrzanowie im. I. i M. Mazarakich uprzejmie zaprasza

na wystawę Patrimonium et oeconomia. Papiery wartościowe ze zbiorów Krzysztofa Stachowicza. Wystawa Muzeum Miejskiego „Sztygarka” w Dąbrowie Górniczej w Oddziale Muzeum w Chrzanowie „Dom Urbańczyka”, Aleja Henryka 16. Wernisaż odbędzie się w dniu 2 kwietnia 2019r. o godzinie 13.00. Czas trwania wystawy: 2.04.– 6.05.2019r.
Archiwum

2019: styczeń, luty, marzec, kwiecień
2018: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2017: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2016: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2015: styczeń, marzec, kwiecień, maj, lipiec, październik, listopad, grudzień
2014: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2013: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2012: wrzesień, październik, listopad, grudzień