Miasto Chrzanów Miejska Biblioteka Publiczna w Chrzanowie Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Chrzanowie Muzeum w Chrzanowie
Newsletter
Chcesz otrzymywać informacje o nadchodzących wydarzeniach prosto na Twoją skrzynkę e-mail?
Zapisz się do naszego newslettera
KATEGORIA
Dla dzieci
Dla młodzieży
Dla seniorów
Edukacja
Festiwale
Film
Gry / turnieje
Koncerty
Konkursy
Obchody
Prezentacje
Rozrywka
Spotkania
Teatr
Warsztaty
Wycieczki
Wykłady / prelekcje
Wystawy

Wykaz relacji

RSS
Biblioteka promowała „Piękną literę”!
2017-02-14

10.02 chrzanowska biblioteka zorganizowała spotkanie autorskie z Ewą Landowską oraz Barbarą Bodziony, autorkami podręcznika do kaligrafii "Piękna litera".


NOWY TOMIK POETYCKI KATARZYNY MIARCZYŃSKIEJ
2017-02-07

W klubie Stara Kotłownia, 20 stycznia, odbyła się promocja najnowszego tomiku poetyckiego „Katarynki”, chrzanowskiej poetki – Katarzyny Miarczyńskiej.


Licznie przybyli sympatycy poezji mogli zapoznać się z najnowszymi wierszami  poetki w interpretacji samej autorki, której towarzyszyły piosenki w wykonaniu Agaty Rymarowicz z zespołem, w składzie: Aleksandra Rymarowicz – skrzypce, Jakub Bachleda- gitara i Marcin Polański – instrumenty perkusyjne.


CERAMIKA MARITY BENKE-GAJDY W GALERII NA STYKU
2017-02-07

W galerii Na Styku MOKSiR Chrzanów do końca lutego 2017 r. można oglądać interesującą wystawę Marity Benke – Gajdy – CIĄGLE W DRODZE, zorganizowanej z okazji 35. lecia pracy twórczej artystki.

 

Wernisaż wystawy, który odbył się 26 stycznia, zgromadził liczne grono miłośników sztuki. Artystka wystawiła głównie ceramikę, bowiem w tej dziedzinie artystycznej ekspresji osiągnęła prawdziwe mistrzostwo. W przestrzeni galerii można podziwiać ceramiczne rzeźby z cykli: Bramy, Kamienie, Sukienki, Ptasiory, Las, Woda, Myśłiciele, czy Pejzaż.


Dzieci czytają i chętnie dyskutują w bibliotece
2017-02-01

Dkk – Dyskusyjny Klub Książki dla dzieci cieszy się w chrzanowskiej bibliotece nieustającym powodzeniem. Od lat dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Chrzanowie pod opieką Eligii Gąsior uczęszczają na literackie spotkania. Pierwsza dyskusja w tym roku poswięcona była książce Alana Silbergera, Milo: Odklejone po(d)pisy.


Wernisaż wystawy "Pejzaż zimowy"
2017-01-31
26  stycznia odbył się wernisaż wystawy malarstwa "Pejzaż zimowy".
Rozmawiali o „Narzeczonej Schulza”…
2017-01-31

Właśnie minęło 10 lat od pierwszego spotkania w DKK – Dyskusyjnym Klubie Książki dla dorosłych. Ostatni czawrtek miesiąca, godz. 17.30… tak też było i tym razem… 26.01 w chrzanowskiej bibliotece dyskutowano na temat książki Agaty Tuszyńskiej „Narzeczona Schulza”.


Wernisaż i promocja kalendarza CHRZANOWSKIE STRAŻACZKI
2017-01-31

W chrzanowskiej bibliotece 10.01 odbył się wernisaz wystawy Marty Hajdy i promocja kalendarza „Chrzanowskie strażaczki”, wydanego przez Ochotniczą Straż Pożarną w Chrzanowie.

 


OD MARZEŃ DO METAFOR
2017-01-25

Galeria Na Piętrze chrzanowskiego MOKSiR-u prezentuje obrazy krakowskiej malarki Anny Lewińskiej. Przestrzeń galerii wypełniło blisko sześćdziesiąt obrazów na których artystka uwieczniła swoje refleksje, życiowe doświadczenia i przemyślenia, lęki, obawy, a także swój ciepły stosunek do przyrody.

 

Wernisaż wystawy, który odbył się 20 stycznia, zgromadził grono sympatyków malarstwa, przyjaciół i najbliższą rodzinę. Artystka szeroko opowiadała o stosowanych technikach, ulubionych tematach, a także o kulisach i okolicznościach powstawania poszczególnych obrazów.  Rozmowę prowadził kurator wystawy Antoni Dobrowolski, który jednocześnie zaprezentował swój najnowszy wiersz inspirowany  wystawą.


ŻABY MAJĄ JUŻ 100 LAT
2017-01-20

 Najpierw odbył się pokaz filmu, przygotowanego przez ChTL, który opowiadał o historii chóru, o jego czasie teraźniejszym, nie zabrakło też ciekawych opowieści członków zespołu.
Potem „Pieśnią o ogniu” Zdzisława Krawczyńskiego, wypełnioną po brzegi widownię sali teatralnej MOKSiR, powitał stulatek – Chór Męski „Żaby”, jedyny taki chór w Polsce, a może i na świecie o takiej nazwie. 


TWÓRCZOSĆ CZESŁAWA GAŁUŻNEGO W GALERII NA STYKU MOKSiR
2017-01-12
W galerii Na Styku MOKSiR w Chrzanowie odbył się 9 grudnia 2016 r. wernisaż twórczości znakomitego artysty Czesława Gałużnego.


Archiwum

2017: styczeń, luty
2016: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2015: styczeń, marzec, kwiecień, maj, lipiec, październik, listopad, grudzień
2014: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2013: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2012: wrzesień, październik, listopad, grudzień