Newsletter
Chcesz otrzymywać informacje o nadchodzących wydarzeniach prosto na Twoją skrzynkę e-mail?
Zapisz się do naszego newslettera
KATEGORIA
Dla dzieci
Dla młodzieży
Dla seniorów
Edukacja
Festiwale
Film
Gry / turnieje
Koncerty
Konkursy
Obchody
Prezentacje
Rozrywka
Spotkania
Teatr
Warsztaty
Wycieczki
Wykłady / prelekcje
Wystawy

POCIĄG DO TRADYCJI - warsztaty historyczne

RSS
Termin: 26 lutego 2019
Godzina: 17:00
Miejsce: Biblioteka, Czytelnia Naukowa, ul. Broniewskiego 10C
Wstęp: Bezpłatny

Zapraszamy mieszkańców Chrzanowa, pracowników Pierwszej w Polsce Fabryki Lokomotyw „Fablok”, kolejarzy i członków lokalnych organizacji, które dbają o dziedzictwo kolejowe ziemi chrzanowskiej na spotkania „Historyczne wtorki w Bibliotece”. Podczas cyklicznych spotkań zbieramy: fotografie, dokumenty, wspomnienia, które zostaną włączone do Cyfrowego Archiwum Ziemi Chrzanowskiej. Darczyńcy nie rozstaną się ze swoimi materiałami archiwalnymi na zawsze. Wyżej wymienione materiały są przez MBP w Chrzanowie wypożyczane na czas digitalizacji a potem oryginały są zwracane darczyńcom w nienaruszonej formie. Materiały zebrane w CAZCH zostaną wykorzystane do przygotowania wystawy oraz publikacji o historii Fabloku.
Organizatorem projektu „Pociąg do tradycji” jest Miejska Biblioteka Publiczna w Chrzanowie, partnerami są: Stowarzyszenie UTW w Chrzanowie oraz Szkoła Podstawowa nr 6 im. Jana Pawła II w Chrzanowie.
Projekt „Pociąg do tradycji” dofinansowano ze środków Programu „Lokalne Partnerstwa PAFW” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce.
Koordynator: Ewelina Langer
Kontakt: tel. 32/ 763 27 49, czytnaukowa@mbp.chrzanow.pl

 

ZAPRASZAMY !!!


< powrót