Miasto Chrzanów Miejska Biblioteka Publiczna w Chrzanowie Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Chrzanowie Muzeum w Chrzanowie
Newsletter
Chcesz otrzymywać informacje o nadchodzących wydarzeniach prosto na Twoją skrzynkę e-mail?
Zapisz się do naszego newslettera
KATEGORIA
Dla dzieci
Dla młodzieży
Dla seniorów
Edukacja
Festiwale
Film
Gry / turnieje
Koncerty
Konkursy
Obchody
Prezentacje
Rozrywka
Spotkania
Teatr
Warsztaty
Wycieczki
Wykłady / prelekcje
Wystawy

WYSTAWA : KS. MICHAŁ POTACZAŁO I JEGO BIOGRAF HENRYK CZARNIK

RSS
Termin: 12 kwietnia - 21 maja 2018
Godzina: 7:30
Miejsce: Muzeum, ”Dom Urbańczyka”, Aleja Henryka 16
Wstęp: 3 - 5 zł

Bohaterami wystawy są :
Michał Potaczało - polski duchowny katolicki, działacz Stronnictwa Narodowego, społecznik, kapelan AK.19 marca 1954 roku objął parafię w Chrzanowie - Rospontowej, gdzie pracował z wielkim oddaniem, aż do dnia śmierci - 4 stycznia 1975 roku. Tam już pozostał, pochowany, jak sobie życzył w testamencie, obok kościoła i pomnika św. Maksymiliana Kolbego, który to wystawił wraz z parafianami w 1972 roku, na skraju lasu. Odszedł z trasy pielgrzymowania w samotności i dość niespodziewanie, bo po powrocie z innej parafii, gdzie był z pomocą kapłańską w pierwszy piątek miesiąca.
Henryk Czarnik - pracowni Muzeum w Chrzanowie. Zajmował się opracowywaniem zbiorów regionalnych. po Przejściu na emeryturę zajął się przygotowywaniem wystawy poświęconej ks. Michałowi Potaczale, którego był parafianinem. Pracował nad obszerną książką poświęconą  proboszczowi z Rospontowej. Plany nie zostały z zrealizowane z powodu śmierci w 2017 roku.
Wystawa rozpoczyna się 11.04 i potrwa do 21.05.2018r.

 

ZAPRASZAMY !  Plakat

< powrót