Miasto Chrzanów Miejska Biblioteka Publiczna w Chrzanowie Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Chrzanowie Muzeum w Chrzanowie
Newsletter
Chcesz otrzymywać informacje o nadchodzących wydarzeniach prosto na Twoją skrzynkę e-mail?
Zapisz się do naszego newslettera
KATEGORIA
Dla dzieci
Dla młodzieży
Dla seniorów
Edukacja
Festiwale
Film
Gry / turnieje
Koncerty
Konkursy
Obchody
Prezentacje
Rozrywka
Spotkania
Teatr
Warsztaty
Wycieczki
Wykłady / prelekcje
Wystawy

MAŁOPOLSKI FESTIWAL SMAKU: SMAK KONTROLOWANY

RSS
Termin: 9 września 2017
Godzina: 12:00
Miejsce: Plac Tysiąclecia w Chrzanowie
Wstęp: bezpłatny

Food truck'i i małopolscy producenci regionalnej żywności odwiedzą podczas tegorocznej edycji MFS 5 małopolskich miast: Skawinę (3 września), Chrzanów (9 września), Tarnów (17 września), Kraków (24 września) oraz Nowy Targ (1 października). W każdy z nich znani kucharze, blogerzy i eksperci kulinarni będą zachęcali Małopolan do rozsmakowania się nie tylko w produktach regionu, ale także tych robionych tradycyjnymi metodami, które przywołują smaki dzieciństwa, kojarzone z kuchnią domową. Nie zabraknie także okazji do skosztowania czegoś nowego i odkrycia nieznanych dotąd połączeń aromatów.
W tym roku Małopolski Festiwal Smaku przeniesie uczestników w przeszłość. Jesteśmy przekonani, że nowa formuła imprezy zorganizowana w stylu retro przyciągnie zarówno osoby pamiętające czasy PRL-u, jak również ludzi młodych, którzy będą mieli okazję poczuć klimat czasów młodości swoich rodziców i dziadków. Jedno pozostaje niezmienne - wspaniały smak dań przyrządzonych z tradycyjnych małopolskich produktów - mówi Jacek Krupa Marszalek Województwa Małopolskiego.
Już od godziny 12.00 na uczestników Festiwalu będzie czekać wiele atrakcji m.in.: zaprojektowana
w konwencji PRL-u strefa food trucków, grill serwujący potrawy z regionalnych mięs i wędlin oraz kawiarenka w przyczepie campingowej w stylu retro z bogatą ofertą deserów i lemoniad przygotowanych na bazie wód mineralnych z małopolskich źródeł. Miłośnicy regionalnych smaków będą mogli także zrobić zakupy i zabrać do domów pyszne miody, świeże wędliny, chrupiące pieczywo, świeżo tłoczone soki i wiele innych małopolskich specjałów. Nie zabraknie także atrakcji dla tych bardziej aktywnych, którzy nadmiar swojej energii będę mogli zamienić w pyszny i zdrowy koktajl stworzony przy pomocy blenderbike'a. Dzieci także nie będą się nudzić. W specjalnej strefie zabaw poznają gry, w które bawili się ich rodzice, m.in. zagrają w klasy, w gumę, zakręcą hula-hop, porysują po prawdziwej szkolnej, kredowej tablicy i obejrzą kultowe polskie kreskówki.
Na Festiwalu obecny będzie również duch zdrowej rywalizacji. Rodzinne karaoke oraz liczne konkursy i quizy z atrakcyjnymi nagrodami zaangażują uczestników do wspólnej zabawy. Pozytywne emocje i wrażenia będzie można uwiecznić na zdjęciach z Fotobudki, a na wszystkich spragnionych chwili wytchnienia i relaksu czekać będzie strefa wypoczynkowa z hamakami, leżakami i huśtawkami. Wieczorem zaplanowano specjalne pokazy kultowych produkcji sprzed lat. Na dużym ekranie kina letniego wyświetlone zostaną: „Poszukiwany, poszukiwana", „Rejs" i „Miś".
Patronat medialny nad Festiwalem objął magazyn kulinarny KUKBUK.
Więcej informacji na stronie: www.malopolska.pl

 

ZAPRASZAMY ! 


< powrót