Miasto Chrzanów Miejska Biblioteka Publiczna w Chrzanowie Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Chrzanowie Muzeum w Chrzanowie
Newsletter
Chcesz otrzymywać informacje o nadchodzących wydarzeniach prosto na Twoją skrzynkę e-mail?
Zapisz się do naszego newslettera
KATEGORIA
Dla dzieci
Dla młodzieży
Dla seniorów
Edukacja
Festiwale
Film
Gry / turnieje
Koncerty
Konkursy
Obchody
Prezentacje
Rozrywka
Spotkania
Teatr
Warsztaty
Wycieczki
Wykłady / prelekcje
Wystawy

NARODOWE CZYTANIE 2017: WESELE STANISŁAWA WYSPIAŃSKIEGO - HAPPENING BIBLIOTECZNY

RSS
Termin: 2 września 2017
Godzina: 10:00
Miejsce: Biblioteka, ul. Broniewskiego 4/ Rynek w Chrzanowie
Wstęp: bezpłatny

Chrzanowska biblioteka zaprasza na lokalne wydarzenie NARODOWE CZYTANIE „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego, które w ramach ogólnopolskiej akcji czytelniczej, pod patronatem Pary Prezydenckiej, przyjmie formę literackiego happeningu. Początek o godzinie 10.00 w siedzibie biblioteki przy ul. Broniewskiego 10C, po czym nastąpi przejście na Chrzanowski Rynek, gdzie o  godz. 10.30 do weselnego stołu gości zapraszać będą Panna Młoda i Pan Młody wraz z literackimi postaciami. W biesiadzie weselnej i głośnym czytaniu udział wezmą: osobistości Miasta Chrzanowa, czytelnicy chrzanowskiej biblioteki, mieszkańcy Miasta Chrzanowa. 

Pauzy między fragmentami utworów wypełnią: skrzypce (wyk. Halina Jarczyk, skrzypaczka, kierownik muzyczny Teatru im. J. Słowackiego w Krakowie),  przyśpiewki weselne  lokalnych Kół Gospodyń Wiejskich  oraz  ciekawostki literackie. Całość w oprawie muzycznej: motywy muzyczne z filmu Andrzeja Wajdy „Wesele” (1973)

 

Patronat lokalny: Burmistrz Miasta Chrzanowa
Patronat medialny: Tygodnik Ziemi Chrzanowskiej „Przełom”, Chrzanowska Telewizja Lokalna
Partnerzy: Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Chrzanowie, I Liceum Ogólnokształcące im. S. Staszica w Chrzanowie, Parafia Matki Bożej Różańcowej w Chrzanowie, Powiatowe Centrum Kształcenia Ustawicznego w Chrzanowie, Koła Gospodyń Wiejskich: Mętkowianki, Płazianki, Luszowianki (Chrzanowskie Stowarzyszenie Folklorystyczne).

 

ZAPRASZAMY ! 

 

 Plakat

< powrót